NEMOKAMAS kursas 6 ŽINGSNIAI Į TVARIĄ SAVIVERTĘ

Kaip išsilaisvinti iš savivertės „sūpuoklių“ ir įgauti drąsos savirealizacijai?

A

Apie tai ir daug daugiau…


NEMOKAMAME KURSE
6 ŽINGSNIAI Į TVARIĄ SAVIVERTĘ

Savivertė – labai svarbi mūsų psichikos savybė. Nuo to, kokia yra mūsų savivertė, tiesiogiai priklauso ir tai, kaip mes gyvename, ko siekiame, kaip elgiamės su savimi ir šalia esančiais. Pastebėta, kad kuo tvaresnė žmogaus savivertė, tuo į aukštesnius kalnus jis kopia, tuo didesni jo siekiai ir ambicijos, tuo lengviau jis orientuojasi greitai kintančiose gyvenimo aplinkybėse, tuo paprasčiau tvarkosi su kylančiais iššūkiais.

Savivertė yra svarbi tiek siekiant didelių tikslų, tiek ir paprastose kasdieninėse situacijose. Nuo mūsų savivertės priklausys, ar ieškosime geriau apmokamo darbo ir kokį atlyginimą mums mokės. Savivertė nulems, ar išdrįsime nutraukti santykius, kurie neteikia nei džiaugsmo, nei laimės, bet sukuria beskonį komfortą ir bespalvį stabilumą. Nuo savivertės priklausys, ar paprašysime geresnio stalelio restorane, ar surizikuosime prieiti prie patikusio žmogaus pirmos. Nuo jos priklausys ir tai, kaip išgyvensime savo nesėkmes, ir kaip kantriai sieksime tikslų net ir tada, kai viskas vyks ne taip, kaip tikėjomės. Nuo to, koks mūsų santykis su savimi, priklausys ir santykiai su aplinkiniu pasauliu.

Apie savivertę dažniausiai kalbama kaip apie apibendrintą nuomonę apie save. Tačiau, daugelį metų nagrinėdama šią temą, pamačiau, kad į savivertę žiūrint tokiu kampu, yra praleidžiami labai svarbūs aspektai.

Savivertė – tai reiškinys, talpinantis savyje gan sudėtingą ir daug aspektų turinčią vidinę sistemą. Ir kol nesuvokiame, kas iš tiesų vyksta su mūsų saviverte, gyvename lyg „sūpuoklėse“, kurios vieną akimirką iškelia mus į aukštumas, o kitą – gali drėbtelti žemiau „plintuso“.


Kaip atrodo gyvenimas savivertės „sūpuoklėse“?


Savo pasiekimų ir gerų dalykų mes beveik nematome, bet puikiai matome „nesėkmes“ ir „trūkumus“.

 • Gerai atrodau? Nesąmonė, meluoja ir pagražina. Pažiūrėkit, kokios rinkės ant šonų (ir tam nereikia net realaus jų egzistavimo).
 • Du universitetus baigiau? Na taip, baigiau, bet gi visi baigia… 
 • Puikiai su užduotimi susitvarkiau? Na, baikit, nieko čia ypatingo, kažkaip savaime…
 • Gerą sprendimą pasiūliau? Hm…na taip, gal ir geras, bet…bet…bet…

Štai taip ir panašiai per vieną akimirką nubraukiame visus savo pasiekimus. Bet jeigu netyčia kas nepasiseka, tai tampa pačiu svarbiausiu gyvenimo įvykiu. Ir tuomet pradedame skųstis gyvenimu, savo bejėgiškumu, nepalankiomis aplinkybėmis, negalėjimu kažką pakeisti. Lyg sena užstrigusi plokštelė mintyse “grojame” tą pačią melodiją “Kokia aš nevykus, kaip man nesiseka, su manim tikrai kažkas ne taip…”.


Mūsų reakcija į kritiką, nuomonę ar pastabas dažnai būna visiškai neadekvati ir mes viską priimame labai asmeniškai.

 • “Šį mėnesį pardavimai sumažėjo” mums skamba kaip “Tu, nevykėle, nesugebi net elemantarių dalykų padaryti”.
 • “Vaikas dažnokai serga” griaudi tarytum “Tu neverta mamos vardo, jeigu tavo vaikas serga!”
 • “Tėvai dėl tavęs jaudinosi” = “Tu esi baisi dukra.”
 • “Retai mus aplankai ir skambini” = “Taip, vis dėlto, tu nesi verta ir dukros vardo!”
 • “Vakar iš darbo vėlai grįžai” = “Kokia tu žmona, jeigu negrįžti laiku iš darbo?!”

Kiekvieną, kad ir menkiausią išsakytą pastabą, mes priimame kaip nuosprendį “Nevykėlė! Neverta! Bausti!” Mums tai yra įžeidimai, psichologinės traumos, eilinį kartą paliudijančios nepilnavertiškumą, nes mes nemokame atskirti savęs ir situacijos, savęs nuo savo klaidos.


Negalime pasakyti NE mus žeidžiantiems žmonėms ir aplinkybėms.

Mes lengvai atsiduodame kitų žmonių ar aplinkybių malonei, sutinkame būti „patogios“, kad tik kitiems būtų gerai. Vengiame konfliktų ir leidžiamės manipuliuojamos. Apginti savo ribas? Misija neįmanoma! Geriau aš kentėsiu, skaudinsiuos, leisiuos išnaudojama, susisodinsiu visus ant sprando, tik būkite geri – neatstumkite, priimkite mane, leiskite būti su jumis!


Nuolat abejojame ir atidėliojame sprendimus.

Mes taip bijome suklysti, kad dažnai nesiryžtame priimti sprendimų ir pasirenkame laukimą, kuris atveda nesprendžiamą situaciją iki kritinės ribos. Mes atidėliojame ir nesiimame reikiamų veiksmų, nes kiekviena klaida dar kartą patvirtintų jau žinomą tiesą, jog esi, moterie, nevykėlė, nieko verta, nesugebanti. Todėl geriau nedaryti nieko, nei padaryti kažką ne taip. 


Jaučiamės nepakankamai geros, protingos, gražios (…įrašykite savo…), kad būtumėm mylimos.

Ir todėl galvojame, kad kitų meilę turime užsitarnauti, atsisakydamos savo poreikių, norų, svajonių ir gyvendamos „dėl kitų“. Dar mes ieškome tų, kurie pasakytų, kaip stipriai mus myli, kokios mes esame svarbios ir nuostabios. Bet kai atrandame, suvokiame, kad vidinės kiaurymės pojūtis nurimsta tik trumpam, ir niekas iš išorės negali užpildyti mūsų vidaus. Niekas negali priversti mūsų jaustis pakankamomis. Tik pusiau…Ir vėl pusiau, ir vėl nepakankamai…O kad būtų lengviau, visiems nepakankamai mes surandame šimtus pasiteisinimų.


Ir tai tik keli menkos savivertės požymiai…

Gera žinia yra ta, kad visa tai galima koreguoti, keisti ir sukurti tvarią savivertę!


Savivertė – tai mūsų psichikos imuninė sistema.

Tai – vidinė atrama, gebėjimas remtis savimi, tvirtas žinojimas, kad galiu pasikliauti savimi bet kokioje situacijoje. Tai – ramus ir taikus pojūtis, jog aš turiu teisę į laimę, sėkmę, norus, siekius ir man nereikia nieko reikalauti, įrodinėti ar prašyti leidimo.

Nes aš esu.


Jeigu pasiilgote tokios būsenos, pradėkite ją kurti dabar!

O į pagalbą kviečiu pasitelkti žinias ir praktikas, kurias rasite šiame NEMOKAMAME kurse

6 ŽINGSNIAI Į TVARIĄ SAVIVERTĘ


 • Kas yra savivertė?
 • Tvarios savivertės požymiai.
 • Savivertės atramos.
 • Sąmoningumo lygmenys.
 • Pagrindinės gyvenimo pozicijos.
 • Tikslingumas ir jo įtaka savivertei.
 • Apie ką kalba asmenybės vientisumas?
 • Vidinė laisvė ir saviraiška.
 • Savęs priėmimas.

Tai – pagrindinės temos, kurias rasite šiame kurse.

8 vaizdo įrašai (bendra trukmė ~4 val.), namų darbai su praktikomis, kasdieniniai pratimai, vidų stiprinančios meditacijos.


Kaip gauti šį nemokamą kursą?


 • Norėdamos gauti prisijungimą prie paskaitų, įrašykite savo duomenis į žemiau esančią formą. 
 • Po registracijos į jūsų pašto dėžutę atkeliaus laiškas su nuoroda į mokymų platformą ir prisijungimo instrukcija.
 • Prisijungusios prie platformos, joje rasite pirmąją paskaitą ir namų darbus.
 • Kitos paskaitos bus pasiekiamos per 7 dienas (po vieną paskaitą per dieną).
 • Prieiga prie mokymų platformos jums galios 30 dienų nuo prisijungimo dienos.
 • SVARBU! Jeigu laiško su nuoroda negausite ilgiau nei valandą, būtinai patikrinkite kitus savo el. pašto dėžutės aplankus (Reklamos/Naujiniai/Spam) arba parašykite man el.paštu ilona.tamosiuniene@drasagyventi.lt. Taip pat, galite įtraukti šį adresą į adresų knygelę ir tuomet visi laiškai būtinai jus pasieks.

A


Šis kursas visiškai atnaujintas, tad žemiau skaitykite kelis iš daugybės atsiliepimų, kuriais pasidalino ankstesnį kursą (kurį rasite ČIA >>>) išklausiusios Moterys


VILMA

Labai konkrečiai, trumpai ir aiškiai pateikta visa medžiaga. Man labai patiko viskas – išdėstyta labai aiškiai, trumpai sakyčiau, kad pataikėte „Kaip pirštu į dangų“! Atrodo, kad jei žmogus nesuprato ko nors, tai tik iš savo didelio išdidumo „Aš žinau“. Labiausiai tai noriu padėkoti už tą trumpą kursą, kuris gali duoti tikrai nuostabių rezultatų – o pradžiai, kad ir susivokimą, ant ko mes „kabame“, kad tai ir yra pati esmė – o tai iš tikrųjų nerealiai daug! Manau, kursas yra suprantamas kiekvienam, be ypatingo pasiruošimo. Žinoma, kaip ir visi mokymai turi didelį „trūkumą“ 😀 – reikia su tuo padirbėti. Jei lauki gydomosios tabletės, tai jų niekur nėra, deja. Vieno kurso praklausymo tikrai neužteks, irgi, deja. Tai visiems tikrai labai nuoširdžiai siūlau pradžiai – išklausyti, bent jau pabandyti padirbėti, o padirbėjus, manau, rezultatų tiesiog negali nebūti.

GITANA

Pabandžius praktiškai – veikia! Manau, kad kiekvienas ras kažką iš išvardintų dalykų, kas galėtų bent keletu procentų pagražinti jo pasaulio matymą. Didelis Ačiū jums, Ilona, ir pagarba už platų „gerosios žinios“ skleidimą! Suprasti žmogų – matyt, misija iš pačių sunkiausiųjų, bet prie jos priartėjame bandydami suprasti save. O žingsneliai link savęs supratimo (ir ne tik, bet ir savęs priėmimo!) yra Jūsų pasidalintuose įrašuose. Ačiū už šią gražią misiją!

AUŠRA

Absoliuti ramybė klausantis malonaus balso. Toks vaizdas,kad mano gyvenime nebeliko problemų…kad tai tik sapnas ir aš iš jo „kažkaip“ ištrūksiu. Realybė kitokia…ji smaugia, graužia, kala prie kryžiaus… Labai patogu klausytis paskaitų tada, kai galiu. Ir man niekas netrukdo susikaupti, įsigilinti, pajausti. Naudinga? Patiko? VISKAS!!! Tiesiog trūksta žodžių tam jausmui išreikšti 🙂 Bandau į save pažvelgti kitaip. Kol kas sunkiai pavyksta…bet aš tikiu, kad manyje yra daug stiprybės ir aš išsikapstysiu 🙂 Ne šiandien, ne rytoj…nes kol kas labai skauda…Meluočiau,jei sakyčiau, kad nieko nepasigedau. Taigi konkrečių receptų su visais gramais, miligramais, kaip kulinarinėse knygose 🙂 Va, juokauju, net pačiai smagu!!! Man Jūsų taip reikėjo, taip reikėjo !!! Ačiū, kad esate! Linkiu Jums pačių nuostabiausių akimirkų. Būkite laiminga ir sveika 😉 Atradau Jus pačiu sunkiausiu metu. Dvi savaites iki tol naršiau internete, kuičiausi bibliotekoje, tiek visko perskaityta…bet vis ne tai… Gyvenimas ir man labai stipriai trinktelėjo per galvą, tiesiog mano savivertę sukalė į žemę, privertė pažiūrėti į save ir pajausti, kad aš esu NIEKAS! Apie tai niekada nesusimąsčiau… Sunku…labai sunku… Myliu gyvenimą! Bandau stotis ir mažais mažais žingsneliais pradedu mokytis vaikščioti iš naujo.

DOVILĖ

Sveika Ilona, nutariau ir aš pagaliau prisėsti paklausyti video praktikų seminarų… Diena po dienos, žingsnis po žingsnio… Daugelių Jūsų video metu susigraudinu arba pravirkstu, vis ieškojau kas su manimi ne taip, ir labai nemažai atsakymų radau Jūsų video… Dar nepradėjau atlikinėti praktinių užduočių, bet jau dabar žinau, kiek jos daug naudos turės. Video klausau vairuodama, taip kartais video galbūt kiek ilgoki, kartais pasimeta koncentracija į klausymą, tačiau suvokiu kad kiekvienas žodis skirtas, kad žmogus suvoktų ir padėtų pats sau tai suvokęs. Kątik išklausiau susitaikymo su savimi įrašą – verkiau kaip mažas vaikas… negaliu patikėti, kad aš galiu būti ta maža 3 metų mergaitė ir šitaip save engti, taip pat ir savo artimuosius… manau tai taps mano malda, kol tikrai atleisiu sau ir kitiems…
Vis galvoju ar žodis AČIŪ galėtų atspindėti mano dėkingumą Jums, ir manau, kad ne, bet kitokio žodžio nežinau… Sakau, Jums ILONA, NUOŠIRDŲ AČIŪ, už šiuos video, už tai, kad dalinatės jais su kitais, su manimi, ačiū, kad tie video pasiekė mane. Jūs nuostabi! Siunčiu Jums 1000 karmos taškų !!!  Su Meile.

VILMA

Ačiūūū Jums labai už pamoką – iš tikrųjų, tai dar tam kažkam, kas nuvedė mane į Jūsų svetainę turėčiau padėkoti. Aš kaip tik buvau nutarusi nieko naujo daugiau nežiūrinėti 😀 – tiesiog taikyti praktiškai tai, ką jau žinau. Bet, matyt visai dar neesu pasveikusi iš savo ligos kurios diagnozė „Sutaisyti“ artimuosius, kad jiems būtų lengviau ir geriau gyventi“ – o aš jau buvau įsivaizdavusi, kad tos ligos jau nebeturiu. Bet turiu labai pasidžiaugti tuo savo ligos atkryčiu 😀 Ilona, tai ką Jūs pateikėte – tai kaip „pirštu į dangų“. Man ta informacija tokia aiški, koncentruota ir trumpai pateikta – aš sužavėta – tiesiog neįmanoma jai atsispirti – ir tiesiog konkrečiai man! 

INGA

Ilona, nuoširdžiai dėkoju už pamokas, kurios verčia susimąstyti ir pradėti veikti. Man šiuo metu labai reikalingi Jūsų patarimai, paskaitos, kurie padeda užduoti sau klausimus ir bandyti rasti teisingus atsakymus. Teoriškai atrodo lyg ir suprantama ir girdėta, gal ir ne kartą susiduri, bet kad sau užduočiau klausimus raštu Jūsų pagalba, tai darau pirmą kartą. Patiko, kad yra aiškiai ir suprantamai dėstoma informacija. Atkreipiau dėmesį, kad niekada neuždaviau iki šiol sau klausimų raštu su atsakymais, labai veiksminga 🙂 Naujiena, kad žema savivertė tapo mano draugė, kuri tik apsunkino mano gyvenimą ir sveikatą, atsirado baimė, kažką keisti ir daryti. Tikslas suprasti kokios baimės gyvena manyje, kaip reikia susitvarkyti. Džiaugiuosi, kad skiriate laiko savo labai brangaus ir žiniomis pasidalinate nemokamai, ačiū.

SONATA

Labai aiškiai, paprastai, nuosekliai ir geru tempu dėstote mintis ir ne tokią lengvą temą sugebate išaiškinti labai paprastais pavyzdžiais. Susižavėjau Jūsų paprastumu ir nuoširdumu.
Pirmoji paskaita labai patiko, nors prisipažinsiu iš pavadinimo manęs ji nesudomino. Pagalvojau, na, o ko aš jau čia nežinau apie savivertę ir taip viskas aišku. O pasirodo, kad ne 🙂 Labai buvo įdomu klausytis šios paskaitos. Bandysiu atsakyti į 4 klausimus, kuriuos gavau per šią paskaitą. Įdomu kokie bus rezultatai.
Ačiū Jums, Ilona, labai už įdomias įžvalgas.


Kas paruošė šį kursą?


Labas! Man garbė būti Jūsų kelyje!

Esu Ilona Tamošiūnienė, konsultantė (psichologinis konsultavimas „Counselling & Psychology“ International Career Institute, Londonas), ugdančioji vadovė (Professional Coach ICU), rašytoja, knygos ir projekto “Drąsa gyventi” autorė, lektorė, identiteto instituto „iGrow“ dėstytoja, seniausios Kinijoje žmogaus vystymosi sistemos Džun Juan Čigongo praktikė.

Jau daugiau nei aštuonis metus padedu moterims sutvirtėti, įsikvėpti, išspręsti joms rūpimus klausimus. Profesinės veiklos „lagaminėlyje“ šiandien esu sukaupusi:

 • daugiau nei 20 metų domėjimosi žmogaus psichologija,
 • 10 metų mokymosi, darbo su savimi ir gaunamų žinių taikymo praktikoje,
 • 8 metai praktinio darbo su klientėmis,
 • daugiau nei 1000 pravestų asmeninių konsultacijų,
 • daugiau nei 150 pravestų seminarų ir programų.

Myliu tai, ką darau, ir darau tai, ką myliu!

Esu praktikė, todėl abstrakčios teorijos mane domina tik tiek, kiek jos yra pritaikomos tikrame tikro žmogaus gyvenime. Mano kuriamos programos – tai 20-ies metų domėjimosi žmogaus psichologija ir 10-ies metų intensyvaus mokymosi, tyrinėjimo bei darbo rezultatas. Kaip dėlionę sudėliojau iš įvairių praktikų, metodų, patyrimų. Visas programos turinys – asmeniškai išgyventas, išmėgintas, patirtas ir veikiantis. Su azartu ir atsidavimu tyrinėju gyvenimą, žmogų, ieškau atsakymų, o juos radusi – tikrinu, testuoju, nagrinėju, kaip tai veikia realiame gyvenime. Kai tai atrandu, tuomet ir dalinuos su jumis. Visas naudingas ir rezultatus duodančias žinias, metodikas, technikas sudedu į kuriamas programas tam, kad ir kiekviena moteris galėtų jomis pasinaudoti per gerokai trumpesnį laiką ir už dešimtis kartų mažesnes sumas, nei skyriau aš.


signature
Ankstesnis
Video ciklas ROMANAS SU VIENATVE
NEMOKAMAS kursas 6 ŽINGSNIAI Į TVARIĄ SAVIVERTĘ