pakilti
nemokamai

 

KAIP IŠSILAISVINTI IŠ ŽEMOS SAVIVERTĖS IDĖJOS

IR ĮGAUTI DAUGIAU DRĄSOS BEI PASITIKĖJIMO?

 

Labas! Susipažinkime. Esu Ilona Tamošiūnienė. Asmeninių pokyčių, savęs pažinimo konsultantė, sertifikuota koučingo specialistė (Professional Coach ICU), rašytoja, knygos “Drąsa gyventi” autorė, lektorė, identiteto instituto „iGrow“ dėstytoja, pasitikėjimo savimi stiprinimo programos "DRĄSI!" autorė.

Profesinės veiklos "lagaminėlyje" šiandien jau esu sukaupusi:

  • daugiau nei 20 metų domėjimosi žmogaus psichologija,
  • 10 metų darbo su savimi ir gaunamų žinių taikymo praktikoje,
  • 6 metai praktinio darbo su klientėmis,
  • daugiau nei 500 pravestų asmeninių konsultacijų,
  • daugiau nei 100 pravestų seminarų ir programų, kuriose dalyvavo daugiau nei 1000 moterų.

Keletą labai vertingų mėnesių vedžiau nemokamas konsultacijas moterims, ieškančioms atsakymų, kaip išspręsti vieną ar kitą gyvenimišką situaciją, būtų tai netenkinantis darbas, įtempti santykiai ar nepasitenkinimas ir abejonės savimi. Ir teko bendrauti su daugybe nuostabių, fantastiškų moterų, šiek tiek primiršusių, kad tokios yra. 9 iš 10 moterų nurodė tą pačią priežastį, dėl kurios negali pakeisti situacijos ir nesiima jokių veiksmų. Tai - savivertės ir pasitikėjimo savimi trūkumas. Ir todėl paruošiau Jums šį kursą, padėsiantį geriau suprasti, kur dingsta savivertė ir pasitikėjimas savimi, bei pradėti tai stiprinti.

Kodėl yra svarbu kalbėti apie savivertės ir

pasitikėjimo savimi trūkumą?

 

 

Nuo to, kaip mes save vertiname, tiesiogiai priklauso tai,

kaip mes gyvename ir ko siekiame.

 

Kuo geriau save vertiname, tuo į aukštesnius kalnus ir kopiame. Tai liečia ir aukštus gyvenimo siekius, ir smulkmenas. Nuo mūsų savivertės priklausys, ar ieškosime geriau apmokamo darbo ir kokį atlyginimą mums mokės. Nuo savivertės dažnai priklauso ir mūsų nuotaika. Moterys su žema saviverte dažnai save “nurašo” ir todėl būna nelaimingos ir niūrios.

 

Savivertė nulems, ar išdrįsite nutraukti santykius, kurie neteikia nei džiaugsmo, nei laimės, bet sukuria nejaukų komfortą ir pilką stabilumą. Nuo savivertės priklausys, ar paprašysite geresnio stalelio restorane, ar surizikuosite prieiti prie patikusio žmogaus pirma. Nuo jos priklausys ir tai, kaip išgyvensite savo nesėkmes, ir kaip kantriai sieksite savo tikslų net ir tada, kai viskas vyks ne taip, kaip jūs tikėjotės. Nuo to, kaip jūs save vertinate, priklausys ir jūsų santykiai su aplinkiniu pasauliu. 

Kaip mes elgiamės, kai "šlubuoja" mūsų savivertė

ir trūksta pasitikėjimo savimi?

 

Pasiekimams ir geriems dalykams mes skiriame nedaug dėmesio, bet puikiai matome savo "nesėkmes".

Gerai atrodau? Nesąmonė, meluoja ir pagražina. Pažiūrėkit, kokios rinkės ant šonų (ir tam nereikia net realaus jų egzistavimo).

Du universitetus baigiau? Na taip, baigiau, bet gi visi baigia... 

Puikiai su užduotimi susitvarkiau? Na, baikit, nieko čia ypatingo, kažkaip savaime...

Gerą sprendimą pasiūliau? Hm...na taip, gal ir geras, bet...bet...bet...

Štai taip ir panašiai per vieną akimirką nubraukiame visus savo pasiekimus. Bet jeigu netyčia kas nepasiseka, tai tampa pačiu svarbiausiu gyvenimo įvykiu. Ir tuomet pradedame skųstis gyvenimu, savo bejėgiškumu, nepalankiomis aplinkybėmis, negalėjimu kažką pakeisti. Lyg sena užstrigusi plokštelė mintyse “grojame” tą pačią melodiją “Kokia aš nevykus, kaip man nesiseka, su manim tikrai kažkas ne taip...”.

Mes nemokame priimti kritikos.

 

Mūsų reakcija į kritiką (ir ne tik į kritiką) dažnai būna visiškai neadekvati ir mes viską priimame asmeniškai.

“Šį mėnesį pardavimai sumažėjo” mums skamba kaip “Tu, nevykėle, nesugebi net elemantarių dalykų padaryti”.

“Vaikas dažnokai serga” griaudi tarytum “Tu neverta mamos vardo, jeigu tavo vaikas serga!”

“Tėvai dėl tavęs jaudinosi” = “Tu esi baisi dukra.”

“Retai mus aplankai ir skambini” = “Taip, vis dėlto, tu nesi verta ir dukros vardo!”

“Vakar iš darbo vėlai grįžai” = “Kokia tu žmona, jeigu negrįžti laiku iš darbo?!”

Kiekvieną, kad ir menkiausią išsakytą pastabą, mes priimame kaip nuosprendį “Nevykėlė! Neverta! Bausti!” Mums tai yra įžeidimai, psichologinės traumos, eilinį kartą paliudijančios nepilnavertiškumą, nes mes nemokame atskirti savęs ir situacijos, savęs nuo savo klaidos.

Mes negalime pasakyti NE mus žeidžiantiems žmonėms ir aplinkybėms.

 

Mes lengvai atsiduodame kitų žmonių ar aplinkybių malonei, sutinkame būti "patogios", kad tik kitiems būtų gerai. Vengiame konfliktų ir leidžiamės manipuliuojamos. Apginti savo ribas? Na, ką jūs, ponai! Skaudinkite mane ir žeminkite, naudokitės manimi ir sėskitės ant sprando, tik būkite geri – neatstumkite, leiskite būti su jumis!

Mes nuolat abejojame ir atidėliojame sprendimus.

 

Mes taip bijome suklysti, kad dažnai nesiryžtame priimti sprendimų ir pasirenkame laukimą, kuris atveda nesprendžiamą situaciją iki kritinės ribos. Mes atidėliojame ir nesiimame reikiamų veiksmų, nes kiekviena klaida dar kartą patvirtintų jau žinomą tiesą, jog esi, moterie, nevykėlė, nieko verta, nesugebanti. Todėl geriau nedaryti nieko, nei padaryti kažką ne taip. 

Savo gyvenime atrandame labai daug kaltų.

 

Ir patys kalčiausi, žinoma, būna artimiausi žmonės. Apie tai turime ką papasakoti. Bet, neduok Dieve, jeigu kas nors netyčia tarstelės, jog laikas būtų suaugti ir pačiai padaryti ką nors su tuo, ką padarė kiti, mes piktai nutrauksime “protinguolį”, pasakydamos “Jeigu tu būtum visa tai patyręs, pažiūrėčiau, ką kalbėtum dabar...". Mes atsisakome priimti faktą, kad esame pačios atsakingos už tai, kas vyksta mūsų gyvenime. Juk daug lengviau kaltę užmesti kitiems ir sakyti “tėvai nemylėjo, brolis išdavė, vyras nesirūpina, anyta kabinėjasi”, nei pasakyti “tai - mano reikalai” ir “man reikėtų kažką keisti savyje”.

Mes lengvai kritikuojame kitus ir visada randame tai, dėl ko jiems papriekaištauti. 

 

Mes nenorime suprasti, kad 99% pretenzijų, kurias reiškiame kitiems žmonėms, iš tiesų reiškiame sau, ir nenorime matyti, kaip dažnai kaltiname kitus dėl to, kas mums nepatika savyje. Smerkdamos kitų poelgius, iš tikrųjų mes sakome: “Aš nepatinku sau, kai taip elgiuosi, todėl negaliu leisti, kad toks tavo elgesys būtų nepastebėtas”. Kituose mes matome ir smerkiame tas silpnybes bei klaidas, kurias labiausiai slepiame savyje. 

Mes jaučiamės nepakankamai geros, protingos, gražios (............), kad būtumėm mylimos.

 

Ir todėl galvojame, kad kitų meilę turime užsitarnauti, atsisakydamos savo poreikių, norų, svajonių ir gyvendamos "dėl kitų". Dar mes ieškome tų, kurie pasakytų, kaip stipriai mus myli, kokios mes esame svarbios ir nuostabios. Bet kai atrandame, suvokiame, kad vidinės kiaurymės pojūtis nurimsta tik trumpam, ir niekas iš išorės negali užpildyti mūsų vidaus. Niekas negali priversti mūsų jaustis pakankamomis. Tik pusiau...Ir vėl pusiau, ir vėl nepakankamai...O kad būtų lengviau, visiems nepakankamai mes surandame šimtus pasiteisinimų.

Nors tai ir ne visi žemos savivertės požymiai, bet jeigu bent viename sakinyje

atpažinote save, šis video kursas bus jums naudingas!

 

Ką jame rasite?

 

 

5 VIDEO PASKAITOS, KURIOSE SUŽINOSITE:


KAS YRA SAVIVERTĖ IR PASITIKĖJIMAS SAVIMI

 

KOKIĄ ĮTAKĄ GYVENIMUI DARO SAVIVERTĖS IR PASITIKĖJIMO TRŪKUMAS

 

KAIP FORMUOJASI SAVIVERTĖ IR NUO KUO JI PRIKLAUSO

 

KUO NAUDINGA "ŽEMOS SAVIVERTĖS" IDĖJA

 

DU SAVIVERTĖS STIPRINIMO KELIAI: VERTIKALUS IR HORIZONTALUS

 

KAIP "UŽČIAUPTI" NUOLAT BAMBANTĮ VIDINĮ KRITIKĄ

 

KAIP NUSTOTI LYGINTI SAVE SU KITOMIS IR KODĖL NE TAIP LENGVA TAI PADARYTI

 

PAGRINDINĖS SAVIVERTĖS STIPRINIMO KLIŪTYS IR KAIP JAS PAŠALINTI

 

SU KIEKVIENA PASKAITA GAUSITE SU TEMA SUSIJUSIAS UŽDUOTIS, PRAKTIKAS AR VIZUALIZACIJAS

Bendra video paskaitų trukmė 2.5 val. (su papildoma paskaita 3.5 val.)

Štai keli iš daugybės atsiliepimų,

kuriais pasidalino šį kursą išklausiusios Moterys

 

 

Labai konkrečiai, trumpai ir aiškiai pateikta visa medžiaga. Man labai patiko viskas - išdėstyta labai aiškiai, trumpai sakyčiau, kad pataikėte "Kaip pirštu į dangų"! Atrodo, kad jei žmogus nesuprato ko nors, tai tik iš savo didelio išdidumo "Aš žinau". Labiausiai tai noriu padėkoti už tą trumpą kursą, kuris gali duoti tikrai nuostabių rezultatų - o pradžiai, kad ir susivokimą, ant ko mes "kabame", kad tai ir yra pati esmė - o tai iš tikrųjų nerealiai daug! Manau, kursas yra suprantamas kiekvienam, be ypatingo pasiruošimo. Žinoma, kaip ir visi mokymai turi didelį "trūkumą" 😀 - reikia su tuo padirbėti. Jei lauki gydomosios tabletės, tai jų niekur nėra, deja. Vieno kurso praklausymo tikrai neužteks, irgi, deja. Tai visiems tikrai labai nuoširdžiai siūlau pradžiai - išklausyti, bent jau pabandyti padirbėti, o padirbėjus, manau, rezultatų tiesiog negali nebūti. / Vilma

 

Pabandžius praktiškai - veikia! Manau, kad kiekvienas ras kažką iš išvardintų dalykų, kas galėtų bent keletu procentų pagražinti jo pasaulio matymą. Didelis Ačiū jums, Ilona, ir pagarba už platų "gerosios žinios" skleidimą! Suprasti žmogų - matyt, misija iš pačių sunkiausiųjų, bet prie jos priartėjame bandydami suprasti save. O žingsneliai link savęs supratimo (ir ne tik, bet ir savęs priėmimo!) yra Jūsų pasidalintuose įrašuose. Ačiū už šią gražią misiją! / Gitana

 

Netikėtas nuoširdus žmogiškas Jūsų dosnumas, sakomų dalykų gyvenimiškas tikrumas. Pradėjau sunkią akimirką ir padėjo pats buvimas el. erdvėje su teisinga ir protinga moterimi. Dabar jau nuosekliai seksiu Jūsų publikacijas ir kt. AČIŪ. Dar sykį patyriau, kad Lietuvoje ir vėl yra iš ko pasimokyti. / Rasa

 

Svarbi tema, perteikimas, nuoširdumas. Paskaitos paskatino įsigilinti labiau į save, suvokti, kur slypi blogos savijautos priežastys, padrąsino eiti savęs pažinimo keliu. Medziaga perteikta be galo nuoširdžiai, įtaigiai, su meile. Reikės vis grįžti, atlikti užduotis, prisiminti tas tiesas, pasisemti pasitikėjimo. Nuostabus, įkvepiantis video. Linkiu ir toliau skleisti patirtį, padėti žmonėms susidūrus su probleminėm būsenom. / Lina

 

Man buvo daug naujo. Labai naudingi priedai prie paskaitų. Džiaugiuosi, kad medžiagą galiu pakartotinai peržiūrėti ir panaudoti savo patirčiai. Rekomenduočiau ir jau rekomendavau kitiems, nes matau, kaip reikalinga analizuoti save ir keisti, ką galime pakeisti savyje. Tik tuomet keisis aplinka ir aplinkiniai. Kiek žmonių aplink blaškosi, kaip žvėris narve, ir mano, kad toks jų likimas ir nieko negalima padaryti, nes aplinkiniai tokie ir t.t....tik ne jie patys...Ačiū Jums už tai, kad leidžiate susipažnti su Jūsų veikla ir skatinate žengti toliau! / Gitana

 

Absoliuti ramybė klausantis malonaus balso. Toks vaizdas,kad mano gyvenime nebeliko problemų...kad tai tik sapnas ir aš iš jo "kažkaip" ištrūksiu. Realybė kitokia...ji smaugia, graužia, kala prie kryžiaus... Labai patogu klausytis paskaitų tada, kai galiu. Ir man niekas netrukdo susikaupti, įsigilinti, pajausti. Naudinga? Patiko? VISKAS!!! Tiesiog trūksta žodžių tam jausmui išreikšti 🙂 Bandau į save pažvelgti kitaip. Kol kas sunkiai pavyksta...bet aš tikiu, kad manyje yra daug stiprybės ir aš išsikapstysiu 🙂 Ne šiandien, ne rytoj...nes kol kas labai skauda...Meluočiau,jei sakyčiau, kad nieko nepasigedau. Taigi konkrečių receptų su visais gramais, miligramais, kaip kulinarinėse knygose 🙂 Va, juokauju, net pačiai smagu!!! Man Jūsų taip reikėjo, taip reikėjo !!! Ačiū, kad esate! Linkiu Jums pačių nuostabiausių akimirkų. Būkite laiminga ir sveika 😉 Atradau Jus pačiu sunkiausiu metu. Dvi savaites iki tol naršiau internete, kuičiausi bibliotekoje, tiek visko perskaityta...bet vis ne tai... Gyvenimas ir man labai stipriai trinktelėjo per galvą, tiesiog mano savivertę sukalė į žemę, privertė pažiūrėti į save ir pajausti, kad aš esu NIEKAS! Apie tai niekada nesusimąsčiau... Sunku...labai sunku... Myliu gyvenimą! Bandau stotis ir mažais mažais žingsneliais pradedu mokytis vaikščioti iš naujo. / Aušra

 

Sveika Ilona, nutariau ir aš pagaliau prisėsti paklausyti video praktikų seminarų… Diena po dienos, žingsnis po žingsnio… Daugelių Jūsų video metu susigraudinu arba pravirkstu, vis ieškojau kas su manimi ne taip, ir labai nemažai atsakymų radau Jūsų video… Dar nepradėjau atlikinėti praktinių užduočių, bet jau dabar žinau, kiek jos daug naudos turės. Video klausau vairuodama, taip kartais video galbūt kiek ilgoki, kartais pasimeta koncentracija į klausymą, tačiau suvokiu kad kiekvienas žodis skirtas, kad žmogus suvoktų ir padėtų pats sau tai suvokęs. Kątik išklausiau susitaikymo su savimi įrašą – verkiau kaip mažas vaikas… negaliu patikėti, kad aš galiu būti ta maža 3 metų mergaitė ir šitaip save engti, taip pat ir savo artimuosius… manau tai taps mano malda, kol tikrai atleisiu sau ir kitiems…
Vis galvoju ar žodis AČIŪ galėtų atspindėti mano dėkingumą Jums, ir manau, kad ne, bet kitokio žodžio nežinau… Sakau, Jums ILONA, NUOŠIRDŲ AČIŪ, už šiuos video, už tai, kad dalinatės jais su kitais, su manimi, ačiū, kad tie video pasiekė mane. Jūs nuostabi! Siunčiu Jums 1000 karmos taškų !!! 😘🤗
Su Meile Dovilė

 

Ačiūūū Jums labai už pamoką – iš tikrųjų, tai dar tam kažkam, kas nuvedė mane į Jūsų svetainę turėčiau padėkoti. Aš kaip tik buvau nutarusi nieko naujo daugiau nežiūrinėti 😀 – tiesiog taikyti praktiškai tai, ką jau žinau. Bet, matyt visai dar neesu pasveikusi iš savo ligos kurios diagnozė „Sutaisyti“ artimuosius, kad jiems būtų lengviau ir geriau gyventi“ – o aš jau buvau įsivaizdavusi, kad tos ligos jau nebeturiu. Bet turiu labai pasidžiaugti tuo savo ligos atkryčiu 😀 Ilona, tai ką Jūs pateikėte – tai kaip „pirštu į dangų“. Man ta informacija tokia aiški, koncentruota ir trumpai pateikta – aš sužavėta – tiesiog neįmanoma jai atsispirti – ir tiesiog konkrečiai man! / Vilma

 

Ilona, nuoširdžiai dėkoju už pamokas, kurios verčia susimąstyti ir pradėti veikti. Man šiuo metu labai reikalingi Jūsų patarimai, paskaitos, kurie padeda užduoti sau klausimus ir bandyti rasti teisingus atsakymus. Teoriškai atrodo lyg ir suprantama ir girdėta, gal ir ne kartą susiduri, bet kad sau užduočiau klausimus raštu Jūsų pagalba, tai darau pirmą kartą. Patiko, kad yra aiškiai ir suprantamai dėstoma informacija. Atkreipiau dėmesį, kad niekada neuždaviau iki šiol sau klausimų raštu su atsakymais, labai veiksminga 🙂 Naujiena, kad žema savivertė tapo mano draugė, kuri tik apsunkino mano gyvenimą ir sveikatą, atsirado baimė, kažką keisti ir daryti. Tikslas suprasti kokios baimės gyvena manyje, kaip reikia susitvarkyti. Džiaugiuosi, kad skiriate laiko savo labai brangaus ir žiniomis pasidalinate nemokamai, ačiū. / Inga

 

Labai aiškiai, paprastai, nuosekliai ir geru tempu dėstote mintis ir ne tokią lengvą temą sugebate išaiškinti labai paprastais pavyzdžiais. Susižavėjau Jūsų paprastumu ir nuoširdumu.
Pirmoji paskaita labai patiko, nors prisipažinsiu iš pavadinimo manęs ji nesudomino. Pagalvojau, na, o ko aš jau čia nežinau apie savivertę ir taip viskas aišku. O pasirodo, kad ne 🙂 Labai buvo įdomu klausytis šios paskaitos. Bandysiu atsakyti į 4 klausimus, kuriuos gavau per šią paskaitą. Įdomu kokie bus rezultatai.
Ačiū Jums, Ilona, labai už įdomias įžvalgas. / Sonata

 

Jeigu ir Jūs norite pradėti narpliotis iš "žemos savivertės" pinklių, įgauti

daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi,

užpildykite žemiau esančią formą ir gaukite nemokamą medžiagą!

Norėdamos gauti video paskaitas, įrašykite savo duomenis į žemiau esančią formą. Po registracijos į jūsų pašto dėžutę atkeliaus laiškas su nuoroda į pirmąją paskaitą. Kitos paskaitos pasieks jus per 4 dienas (po vieną paskaitą per dieną).

 

SVARBU! Jeigu laiško su paskaita negausite ilgiau nei valandą, būtinai patikrinkite kitus savo el. pašto dėžutės aplankus (Reklamos/Naujiniai/Spam) arba parašykite man el.paštu ilona.tamosiuniene@drasagyventi.ltTaip pat, galite įtraukti šį adresą į adresų knygelę ir tuomet visi laiškai būtinai jus pasieks.

! Norėdama suteikti praktinės naudos, šios medžiagos prenumeratoriams el.paštu periodiškai siunčiu dar daugiau informacijos įvairiomis saviugdos temomis. Jeigu jūs nepageidausite gauti mano naujienų, savo prenumeratą visuomet galėsite atšaukti, paspausdami siunčiamų laiškų apačioje esančią nuorodą.