Ar kada žadėjote sau padaryti vienus ar kitus dalykus, bet taip nieko ir nepadarėte? Taip nutinka todėl, kad jūs neinate iki galo. Jūs nekuriate naujų įpročių – mažų dalykų, kuriuos palaipsniui augintumėte ir paverstumėte proto bei kūno būsena. Jūs tiesiog nedarote.
Tai, kaip jūs gyvenate, yra jūsų įpročių pasekmė.
Jeigu jūsų fizinė forma prasta, jūsų įpročiai yra priešingi tiems, kurių jums reikia. Jūs nesikeliate anksčiau tam, kad pasigamintumėt sveikus pusryčius. Jūs miegate ir valgote tai, kas greitai ir lengvai pagaminama. Galbūt spalvos kiek sutirštintos, bet tame yra daug tiesos.
Nei vienoje gyvenimo sferoje jūs netapote sėkmingi staiga. Sėkmę jūs susikūrėte iš mažų dalykų, kuriuos darėte kiekvieną dieną. Tuo pačiu būdu jūs susikūrėte ir savo nesėkmes. Visos kasdieninės mažos nesėkmės susirinko į vieną vietą, nes…
…jūs nesugebėjote perskaityti knygos…
…jūs nesugebėjote paskambinti…
…jūs nesugebėjote rasti laiko ir išklausyti kito žmogaus…
…jūs nesugebėjote sugalvoti nieko naujo…
…jūs nesugebėjote prsiversti kažką padaryti…
Ir vieną dieną pabudę jūs aptinkate, kad jūsų svajonės žlugo. Dėl visai mažų dalykų, kurių jūs nepadarėte pakeliui.
Penki paprasti dalykai, kuriuos dauguma žmonių daro kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to, kad tai niekur neveda.
1. Jūs nieko nekeičiate ir laukiate kitokių rezultatų. Taip elgtis yra beprotybė, Jeigu jūs norite kažką pakeisti, jums reikia išbandyti daug naujų dalykų ir atsirinkti tuos, kurie jūsų gyvenime veikia. O tuos, kurie jums neduoda norimo rezultato – išmesti. Darydami tai, ką jūs darėte dešimtmečiais, jūs liksite ten pat, kur esate dabar. Dažnai skirtumas tarp sėkmingo žmogaus ir žmogaus, kuriam sunku įgyvendinti teigiamus pokyčius, yra ne jų gebėjimai, o drąsa, kurios reikia įgyvendinant idėjas, rizikuojant ir stabiliai judant pirmyn. Kitais žodžiais, kai kurie žmonės sėdi ir laukia, kol iš dangaus nukris stebuklas, o kiti tiesiog atsikelia ir imasi darbo.
2. Jūs laukiate tinkamo momento. Bet idealaus laiko nebus niekada. Jeigu jums dabar atrodo, kad šis momentas nėra tinkamas kažką keisti, pagalvokite dar kartą. Taip, jums reikia drąsos proveržiui. Bet įsivaizduok, kad šiandien yra ta diena, kai užsimezga nauja gyvybė. Ir ateinantys devyni mėnesiai – jie visi tavo. Ir tu gali elgtis su tuo laiku kaip tinkamas. Tu turi devynis mėnesius kūrybai. Klausimas tik vienas: kokį žmogų tu nori matyti? Ir dabar yra ta akimirka, kai turi nuspręsti.
3. Netvarka su jūsų planavimu ir susikaupimu. Ar planuojate savo dienas? Ar šiandien atsikėlę žinojote, ką norite padaryti? Jeigu ne, galbūt laikas pradėti tai daryti. Tam, kad po metų nereikėtų gailėtis, jog neskyrėte tam dėmesio. Pagalvokite, ko gailėtumėtės, jeigu šiais metais nepadarytumėt? Kokį darbą gailėtumėtės atlikę blogai, vien dėl to, kad atidėjote jį iki paskutinės minutės ir tada skubėjote vienu metu padaryti 20 darbų? Sukurkite planą ir darykite tai protingai, po vieną darbą vienu metu. Planavimas neturi būti ilgas ir nuobodus. Tai gali užtrukti tik 60 sekundžių. Kas vakarą pagalvokite apie tris mažus dalykus, kuriuos norite padaryti rytoj ir juos užsirašykite. Atsikėlę iš ryto peržvelkite sąrašą ir tada ženkite pirmą žingsnį. Jeigu pajausite, kad jūsų dėmesys nukrypsta į tai, ko nėra sąraše, susikaupkite ir grįžkite prie darbo.
4. Vakarykštes nesėkmes paverčiate dėmesio centru. Netikėjimas savo jėgomis yra didžiausi spąstai. Jeigu viduje nežinote, kad jūs GALITE, net nesistengsite padaryti ko nors nuostabaus. Taškas. Per dažnai leidžiame praeities nesėkmėms diktuoti šios dienos veiksmus. Mes pamirštame, kad galime daug daugiau, nei kažkada mus įtikino kažin koks žmogus ar nepavykusi situacija. Senos nesėkmės nereiškia, kad esame nepajėgūs sukurti geresnio gyvenimo. Tai reiškia, kad mes turime kur tobulėti – auginti savo idėjas, tobulinti savo amatą ir visa širdimi atsiduoti darbui, kuris mus „veža”. Būtent tai jums ir reikia daryti. Dabar.
5. Bijote rizikuoti. Gyvenimas yra nesibaigiantis mokymosi procesas. Ir jis yra rizikingas reikalas. Priimdami kiekvieną sprendimą, atlikdami kiekvieną veiksmą, žengadmi kiekvieną žingsnį, kiekvieną kartą, kai ryte išlipate iš lovos, jūs rizikuojate. Gyventi – tai priimti tą riziką ir žinoti, kad GALITE. Nesikelti iš lovos, galvojant, kad tai saugu, reiškia lėtą mirtį niekada taip ir negyvenus. Pagalvokite apie tai: jeigu jūs ignoruojate savo pojūčius ir leidžiate paviršutinėms abejonėms jus stabdyti, jūs niekada nieko nesužinosite. Ir daugeliu atvejų tai bus daug baisiau, nei sužinoti, kad buvote neteisūs. Nes jeigu jūs suklydote, jūs turite galimybę keistis ir tęsti savo gyvenimą, nesigręžiojant atgal ir nesvarstant, kas būtų, jeigu būtų…
O ką galvojate Jūs? :)